İş Zekası Çözümleri

Günümüzde artık hemen hemen her kurum, iş süreçlerini yönetmek için bir otomasyona ve bu otomasyon ile verilerini sakladığı bir veri tabanına sahiptir. Ancak, neredeyse hiçbir kurum, zamanı kısıtlı olan ve bilgiye hızlı erişim ihtiyacı duyan yöneticilerinin karar alma süreçlerini destekleyecek akıllı raporlar üretememektedir. Oysa ki, dünyada yapılan araştırmalarda, veri tabanlarındaki verileri doğru analiz edebilen kurumların, bir çok noktada rakiplerine göre bir kaç adım ileride oldukları tespit edilmiştir. Bir çok başarılı projeye imza atmış Grid Teknoloji olarak, standart-klasik ve esnek olmayan düz raporlamalar yerine, kurumlara vizyon katan, süreçlerine doğrudan katma değer sağlayan, otomasyon sistemlerinden bağımsız ve tamamen sürükle-bırak yöntemi ile yöneticilerinin kendi raporlarını oluşturabildikleri bir sistemin gerekliliğine inanıyoruz. İşte tam bu noktada, bu ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek İş Zekası Çözümlerini sizlere sunuyoruz.

Neden İş Zekası Çözümleri Tercih Edilmelidir?

İş Zekası Çözümleri, maliyet düşürme yöntemlerini belirleme, iş fırsatlarını ortaya çıkarma, Erp verilerini erişilebilir raporlara dönüştürme, iş taleplerine hızlı tepki verme ve fiyatları optimize etmeye imkan veren bir çözümdür. Yapılandırılmış veya yapılandırılmamış verilerden oluşan büyük veri depolarını işlenerek rekabette öne çıkmak isteyen şirketlerin öngörülerini güçlendirir ve bir adım ileriye taşır. Bu çözüm saatler süren raporlama süreçlerinin saniyeler içerisinde yapılmasını sağlar.

İş Zekası Çözümleri Sizleri Bekliyor

İş Zekası Çözümleri, büyük şirketlerden KOBİ’lere kadar veri akınlarıyla ve operasyonlarla baş etmek zorunda olan tüm kurumlar tarafından tercih edililiyor. Özellikle stratejik kararlar vermek isteyen şirketler, İş Zekası Çözümlerinin sunmuş olduğu verilerle hareket ediyor.
Toplam masrafların azalması için önemli bir adım olan İş Zekası (Business İntelligence), küçük ve orta işletmeler için hayati öneme sahip olan kaynakların da boşa harcanmasını engeller. Doğru zamanda, doğru yerde ve doğru yatırımın yapılmasını sağlayan İş Zekası Çözümleri şirketlerin yaptıkları yanlışları gözler önüne serer ve şirkette şeffaflık getirir.

oraclebi

Rapor Paylaşımı

İş Zekası Çözümleri ile hazır olarak gelen Kurumsal Portal’a ek olarak, sadece 1 dakika da kişisel Web Portalı oluşturabilirsiniz. İş Zekâsı kullanıcılarının, diledikleri takdirde tasarlamış oldukları kişisel raporları diğer kullanıcılar ile rahatlıkla paylaşabilmesi ve bu şekilde kurumsal rapor havuzunun oluşturulabilmesi, farklı kurumlara fax, e-mail, posta gibi yöntemler ile veri paylaşımı yerine, kendilerine verilecek kullanıcı adı/şifre ile sadece görmeleri istenen raporları online olarak paylaşmak mümkündür.

İş Zekâsı Çözümleri, veri tabanından bağımsız olarak çalışabilmektedir ve aynı anda birden fazla veri tabanı ile birlikte çalışabilmektedir.

tedarikzinciriyonetimi

Mobil ve Tablet Üzerinden Raporlarınıza Ulaşın

Önemi her geçen gün artan verilerinize, sadece ofisinizdeki bilgisayardan değil, güvenli erişime sahip olan pek çok noktadan erişebiliyor olmak ciddi öneme sahiptir. Bunun yanı sıra uyarı bilgilendirme mekanizmaları sayesinde kurum dışında olduğunuzda da bu verilere ve dolayısı ile kurumunuzdaki süreçler hakkındaki son bilgilere erişebilmeniz çok önemlidir.
İş Zekası (Business İntelligence), tüm bu gereksinimler dikkate almıştır. Web tarayıcısına sahip tüm mobil cihazlardan erişim sağlanabileceği gibi, son zamanlarda kullanım oranı gittikçe artan Iphone ve Ipad için geliştirilmiş özel yazılımı sayesinde İş Zekası raporlarına mobil cihazlardan daha görsel olarak erişilebilmektedir.