Hızlı Bir Püf Nokta: Proje Özet Aktivitesine Genel Proje Notları Ekleme

Belki Microsoft Project’te çalışmalarınızın detaylarını ekleme, kayıtlarınızı güncelleme, aktivite notları özelliğini ya da proje planındaki bireysel görevlere veya aktivitelere yönelik diğer notları kullanabileceğinizin farkında olabilirsiniz. Ama farzedelim bir bireysel görev ya da aktiviteye spesifik olmayan bir projenin içine genel notlar kaydedip saklamak istiyorsunuz; proje özet notları alanında, proje için genel bir bakış, tanım yahut projeyi tanımlayan başka tipte bilgileri kaydedip saklayabilirsiniz. Bunları nasıl yapacağınızı anlatmak gerekirse:

Projenizi açın ve ‘Gantt Grafiği’ görünümü gibi bir Aktivite görünümünü görüntüleyin:
1

Proje özet aktivitesini (aktivite ID #0) ‘Format’ şeriti sekmesini tıklayıp ‘Proje Özeti Görev’ seçeneğini seçerek görüntüleyin:
2

Soldaki aktivite tablosundaki Proje Özeti satırı seçin ve ‘Aktivite’ şerit sekmesini tıklatın. (Ayrıca burada Proje Özet Aktivitesi’ne çift tıklamak da aynı işlevi görür):
3

‘Özet Aktivite Bilgisi’ iletişim kutusunun içindeki ‘Notlar’ sekmesinin altındaki genel proje notlarınıza girin ve ardından ‘Tamam’ butonuna basın:
4

Her girdi için notlara eklenen kullanım biçimine dikkat edin:

– [GİRİŞ TARİHİ] — [İLK HARFLERİM] — [GİRİŞ NOTU].

Bu sizin notlar alanındaki tarihsel izleme sırasındaki her bir girdi oluşturulurken, düzgün bir şekilde birden fazla girdi girebilmenizi sağlar.

Notlarınızı ‘Özet Aktivite Bilgisi’ ile diyalog kutusuna ilk ekleyişinizde, Proje Özet gösterge çubuğunda sarı bir not ikonu göreceksiniz:
5

İyi Şanslar!