Ms Project Onlıne Toplantısı Notları

Microsoft’un eğlenceli ofisinde bugün davetli katılımcıların yer aldığı Microsoft Project Online etkinliğinde bir araya geldik.

Proje Yöneticilerinin hayatlarının bir kısmından, ucundan kenarından geçmiş bir çözümün yenilenen vizyonuna şahit olmak olmak mutluluk vericiydi.

onlineMSProjectToplantiNotlari

Proje Yönetim süreçlerinin CPM metodu gibi metodlarla kağıtlarda çözüldüğü günler artık geride kaldı. Yenilenen dünyamızda artık bu konu için birçok araç ve birçok metod var.

Microsoft Türkiye’den Enterprise Portfolio and Project Management göreviyle Türkiye ile birlikte Orta Doğu ve Afrika’daki projeler için de çalışan Yeliz Turunç’un bu noktada Microsoft adına ortaya koyduğu vizyon çok değerliydi.

Artık güçlü olmak değil çevik olmak makbul

Microsoft Project tarafında ortaya koyulan bu yaklaşım, günümüz koşullarında proje yönetiminde beklediğimiz olgunun yalnızca iş süreçlerinin tasarlanması değil bununla birlikte;

● Değişikliğe daha hızlı ayak uyduran,
● Tüm kullanıcıların kendi özel yetkinliklerine göre tasarlanmış ara yüzlerle iş süreçlerine müdahil olmalarını sağlayan,
● Daha fazla ve daha hızlı dönüşüm alarak daha işlevsel bir çözümün parçası olan,
● Ve çevik raporlarla tüm verilerimizi ölçümleyerek daha kolay yönetebilmemize imkan sağlayan bir duruşla ayağı çok yere basıyor.

Artık Mobil Cihazlar Hayatımızın Her Yerinde

Yeliz Turunç’un sunumunun bir diğer özel bir bölümü ise Microsoft artık Mobil’e çok daha fazla yatırım yapması gerektiğinin bilincinde özellikle Proje Yönetimi’nde açık ara başrol oynamaya devam etmek adına bu konuda yatırımları artarak devam edecek.

Takvimler 2005’i gösterdiğinde yeni papa karşılama töreni ile yalnızca 8 yıl sonra yeni papanın karşılama töreninde cebimizde taşıdığımız akıllı cihazların konumunun aldığı hale şahit olmak mümkün.

mobilEtki

Mobil cihazları düşünmeden iş yapmak mümkün değil!

Grid Teknoloji Çözümün Bir Parçası Olmaya Devam Edeceğiz

Çalıştığımız yüzlerce projeye gelişen Ms Project ailesiyle birlikte daha nice yüzler ekleyeceğimizin bilinceyiz.

Ms Project hakkındaki tüm sorularınız için bize msproject@gridteknoloji.com adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Ms Project hakkındaki gelişmeler için Ms Project Türkiye grubuna üye olabilir ve tüm bu çözümler hakkında gelişmelerden haberdar olmak adına bizleri twitter’dan takip edebilirsiniz.

etkinlikMSProject