Sanallaştırma ile Maliyetlerinizi Düşürün

 

Likidite firmanızın için en önemli unsurlardan biridir. Sanallaştırma verimliliği, felaket kurtarma, depolama ve daha fazlasını geliştirmeye yardımcı olmasıyla beraber aynı zamanda sizlere mali açıdan da tasarruf etmede de büyük bir faktör olabilecek bir yönüde mevcuttur.

Sanallaştırmanın birçok faydası aynı zamanda maliyet azaltma avantajına da sahiptir. Lisanslama, takviye ve enerji tasarrufu, para tasarrufu fırsatları olarak belirleyebileceğiniz sanallaştırmanın üç yönüdür.

Lisanslama ile, para israf etmek yerine hangi lisansların gerekli olduğu hakkında bilgili olmak demek sizin firmanızın gereksiz maliyetlerden kaçınması ve ücretleri optimize ederek daha az likidite harcayarak daha çok iş yapması demektir. Sanallaştırmanın en büyük faydalarından biri, iş yüklerini daha az fiziksel sunucularda bir araya getirebilmektir – büyük bir para tasarrufu. Daha az fiziksel sunucu üzerinde daha fazla çalışma yapmak gibi başka bir avantaja sahiptir: Daha az sayıda sunucu, daha az elektrik kullanır ve elektrik faturanızın düşürülmesine yardımcı olur.

Virtualization

 LİSANSLAR
Sanallaştırma maliyetlerini azaltmak için lisansların derinlerine inmek

Bir adım geriye düştüğünüzde ve bir veri merkezi işletmesiyle ilgili tüm farklı maliyetleri yıktığınızda, lisans değişikliği çok büyük bir değişiklik demektir. Lisansların karmaşıklığı kullanıcıları itebilir veya yanlış lisans satın alıp almayacağına bakılmaksızın şirketlerin fazla harcama yapabilirler. İhtiyacınız olan lisansları öğrenmek ve bunları doğru seçerek yanlış tercih etmek sanallaştırma maliyetlerini azaltmanıza yardımcı olacaktır.
Donanım ve Takviye
Konsolidasyon ile para kazanmak için ilave bir adım atmak

Muhtemelen sanallaştırmadan kaynaklanan en büyük para tasarruflarından biri takviye ihtiyacıdır. Sanallaştırma, hafifçe kullanılan sunuculardan çıkarılması ve bir sunucu üzerinde bir araya getirilmesi için çok sayıda iş yükü sağlar. Bu şekilde takviye edilmesi, çok sayıda fiziksel sunucuya olan ihtiyacı ortadan kaldırabilir ve bu da çeşitli sanallaştırma maliyet tasarrufu yönlerine dönüşür. Sanallaştırma, şirketleri gereksiz harcamalardan kurtararak, tüm çevre boyunca kaynakları verimli kullanır.

Virtualization-WaveTech-1024x656

GÜÇ KORUMA 
Elektrik kesiliyor

Sunucularla dolu bir ortamda, güç ve elektriği kesmenin bir yolunu bulma, büyük tasarruflara dönüşebilir. Sanallaştırma, güç kullanımını azaltmanın bir yoludur. Bununla birlikte, daha az sayıda sunucu üzerinde daha fazla iş yükü çalıştırabilir ve bu nedenle enerji ve paradan tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca sanallaştırma için kullandığınız şirketlerde eğer elektrik ve güç ödemesi ücrete tabi şekilde ödeniyorsa bu da sizlere beklenmedik hesaplanamaz ücretlerden uzak durmanızı ve giderlernizi daha rahat hesaplamanızı sağlar.

Sonuç olarak firmanız için hem elektrik faturalarınızın ciddi düzeyde inmesine ve sizlerin çok daha fazla tahmin edilebilir giderler hesaplamınıza ayrıca lisanslama ile firmanızın ihtiyacı olmayan lisanslardan kurtulup çok daha az lisans ile çok daha fazla iş yükü yapabilme imkanı sağlar. Bunların haricinde donanımınız firmanızda olmadan veya sanal bir yedekle bile hem iş yükünü hem maliyeti azaltması gözardı edilemeyecek bir avantajdır.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın