Ağ Güvenliği Ürün ve Çözümleri

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Aklınızdaki sorulara cevap bulmak için bize ulaşabilirsiniz.

Kurumsal şirketlerde ”Network (ağ)” iletişimin ve paylaşımın büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Yapılan işlerin çoğu bir ağ üzerinden yapılır. Dolayısıyla ağ güvenliği şirketler için çok büyük bir büyük önem arz etmektedir. Paylaşımların çoğu ağ üzerinden olduğundan ağı ele geçiren biri bilgileri de ele geçirir ve haliyle şirket çok büyük kayıplara uğrayabilir.

Ağ Güvenliği Nedir?

Ağ güvenliği ağınızı her türlü ağ hırsızlığına, iş bilgilerinin kötü amaçlı kullanılmasına ve virüs yazılımlarına karşı etkili bir şekilde korur. Ağ güvenliği kullanılmazsa ağınıza sızıntılar olabilir. Sızıntılar da işin aksamasına ve hatta ağın kapanmasına yol açabilir.

Ağ Güvenliği Hizmetini Kimlere Veriyoruz?

Ağ güvenliği sağlama hizmetini küçük, orta ve büyük ölçekteki bütün şirketlere veriyoruz.

Ağ güvenliği belli alt başlıklarda incelenebilir;

  • Güvenlik Duvarı(Firewall)
  • DDOS Atak Önleme
  • Saldırı önleme(IPS)
  • Web Filtreleme(URL)
  • Mail Filtreleme(Anti Spam)

Neden Grid Teknoloji?

Grid teknoloji tecrübeli ağ uzmanları, sektördeki tecrübesi ve sağladığı hizmetlerle ağ güvenliği konusunda kapsamlı bir hizmet vermektedir.

  • Ürünlerin lisanslı olması
  • Kullanıcının ihtiyacına göre ürün tayini
  • Ürünün kurulması ve ürün ile ilgili eğitim
  • Bakım ve destek hizmeti
  • Uzaktan kontrol ve olay yerinde yönetim ve destek

İnternetten ve iç taraftan internete sağlanan ağ trafiğini kontrol eden sisteme denir. Belirli politikalar ve izinler oluşturulur. Bu izinler dışında ağ akışı sağlanamaz. Bu kısıtlamalar sayesinde ağ güvenliğinin kontrolü de sağlanmış olur.

DDOS saldırısı çoklu sistemlere karşı olan saldırılardır. Sistemin kaynaklarına ve ya bant genişliğine saldırırlar ve sistemleri bağdaştırırlar.  Bu saldırılar tespit edilir ve bu saldırılara karşı 7-24 güvenlik önlemi alınır.

Saldırılar her zaman aynı yöntemlerle yapılmaz. IPS normalin dışına çıkan saldırıların önlenmesine yarayan bir çözümdür. Kendimizi güncel tutarak ağ saldırılarına karşı savunmanızı sağlıyoruz.

Kullanıcıların ve müşterilerin internette dolaşımını kontrol etmek ağ güvenliği açısından oldukça önemli bir konudur. Belirli sitelere erişimi de engelleyerek zararlı içerik yapan ya da virüs yayını yapan sitelerden uzak durulması sağlanır.

Yoğun mail trafiğinde gözden kaçan bir kısım mailler olabilir ve bu mailler virüs içeren dosyalar taşıyabilir. Mail filtreleme ile önemli veriler taşıyan mailler şirket içinde filtrelenir ve böylece güvenlik de sağlamış olur.

Konusunda uzman bir firma mı arıyorsunuz?