Otomatları Nasıl Akıllandırdık?

Geçtiğimiz aylarda sizlere yerli otomat projelerimizden bahsetmiştik. Proje başarıya ulaştı ve otomatlarımız birçok  farklı yerde çalışmaya başladı. Artık yazılım ve donanım tarafında Macgal’a sağladığımız destek sonucunda yerli otomatlarımız yavaş yavaş Türkiye’nin dört bir yanına dağılmaya başladı.

Bunun üzerine daha önce planladığımız bir konuyu hızlıca devreye soktuk.

%100 yerli bir otomat projesini devreye almamız projenin bizim için ilk etabıydı. Sonraki etapta otomatları nasıl akıllı hale getirebileceğimize kafa yormaya başladık. Temel amaç olarak hem otomat sahibinin otomatlara uzaktan maksimum verimle yönetmesine hem de  kullanıcıların otomatla olan ilişkisini daha farklı bir düzeye çekmeyi planladık.

Akıllı Otomat Nedir?

Proje kapsamında her girdi ve çıktıyı ölçüp yönetmek için büyük bir arge projesi oluşturarak; sıcaklıktan, konum belirlemeye, uzaktan yapılan güncellemelerden, arıza tespitine kadar birçok veriyi dijitalleştirerek veri haline getirdik. Sonrasında ise senaryolar dahilinde birçok akış oluşturarak otomatları daha kolay yönetilebilir bir şekle soktuk.

Akıllı Otomatı İle Sosyal Medya Entegrasyonunu Nasıl Başardık?

Proje sonunda otomatlar artık önemli ölçüde uzaktan yönetilebiliyordu ama biz kullanıcı tarafında da acaba otomatlarda ne yapabilirize büyük kaya yorduk. Sonrasında ise globalde de farklı şekillerde örneklerini gördüğümüz bir projeyi akıllı otomatlar üzerinden canlıya aldık. Artık kullanıcılar #gridteknoloji hastag’i ile tweet attığında otomatlar online olarak twitter sunucu ile konuşarak kullanıcıya ücretsiz bir ürün hediye edebiliyor. Tabii bunun için misafirlerimizi ofisimizde ağırlamamız gerekiyor. Bu otomasyonu farklı şekillerde yapmak da mümkün. Hal böyle olunca gelen misafirlerimizin çoğu zaman ofisimizde etkileşime girmeyi de ihmal etmedik.

20 Yıllık Birikim Artık Yerli Otomatlarla Her Yerde!

Proje sonunda artık otomatlar globalde birçok fuara davet ediliyor, önümüzdeki aylarda bu alanda ilk ayak olarak İtalya’ya misafir olacağız. Dünyadaki otomat örneklerini incelediğimizde 20 yıllık büyük bir deneyimi ve know-how’ı artık otomatlarımızda görmek mümkün. Harika yeni projelerimiz için takipte kalın!

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Aklınızdaki sorulara cevap bulmak için bize ulaşabilirsiniz.