Tilos Doğrusal Planlama

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Aklınızdaki sorulara cevap bulmak için bize ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi alabilirsiniz:
TILOS (Time Location System), zaman ve mesafenin birlikte düşünüldüğü doğrusal planlama ve kontrolünün yapıldığı, tekrarlanan aktiviteler içeren yönetim çözümü programıdır. Kısacası TILOS, bir çizim paketinin esnekliğini proje yönetimi gücüyle birleştirir.

Hangi aşamalarda kullanırız?

  • Ön Dizayn
  • Teklif Hazırlama
  • Planlama
  • Tedarik
  • İmalat
  • Hak Talebi

Tilos Nerelerde Kullanılır?

Otoyol

Farklı yerlerde aynı işlerin tekrar ettiği işleri kolayca tekrar yaratıp takip edebilirsiniz.

Tünel

İki farklı işçi grubu için buluşma yeri ve jeoteknik zemin sınıflamasına dayanarak sondaj hızını hesaplayabilirsiniz.

Metro

İstasyonları kolayca oluşturabilir, TBM nereden girip nereden çıkıyor görebilir ve ‘Clash Detection’ dediğimiz çakışmaları net bir şekilde görebilirsiniz.

Neden Tilos Doğrusal Planlama?

TILOS, Microsoft Project ve Primavera ile integre çalışarak, iki taraflı bilgi akışını kolaylıkla sağlamaktadır. Ayrıca inşaat sektöründe her safhada kullanmış olduğunuz Ms Excel tablolarını kolaylıkla TILOS’a aktarabilir veya TILOS’dan Ms Excel’e alabilirsiniz. TILOS ayrıca Google Earth entegrasyonu ile size projenizin görsel olarak ilerlemelerini internet üzerinden sunar.
TILOS’un diğer bir faydası ise tüm veri akışını, zaman ve yer konumunu aynı kağıt üzerinde görmenizi sağlar. CPM ile ağ üzerinden daha fazla analitik analiz raporlama ve projenizdeki son gelişmeleri karşılaştırmanıza hatta yeni veriler oluşturmanıza olanak sağlar.

TILOS, Ne – Ne zaman – Nerede – Ne Kadar – Kim – Nasıl ile başlayan sorulara cevap vermek için geliştirilmiş proje planlama ve kontrol mühendislik çözümüdür ve bunların tamamını tek bir raporla aynı anda sunar. TILOS ile hazırlanmış bir iş programını A4 çıktısı olarak yanınıza alıp, projede yer alan, bütün paydaşların katıldığı bir toplantıya girdiğinizde, size gelebilecek zaman, kapsam, gider, gelir, malzeme, ekipman, insan kaynağı ile ilgili bütün sorulara herhangi bir belge yada yazılıma ihtiyaç duymadan kolaylıkla cevap verebilirsiniz.

Yeteneğinizi sergileyen ve sunma beceriniz konusunda kendinize güvenen yüksek kaliteli planlar sunmanızı sağlar. Örneğin içinde mesafe diyagramı bulunmayan klasik bir proje yönetim çözümünde alacağınız 30-40 sayfalık bir raporu TILOS ile 1 sayfada sunabilirsiniz.

Primavera P6 ve diğer proje yönetim sistemleri ile kolayca entegrasyon sağlanabilir ve veri aktarımı yapılabilir. Miktar, ekipman ve maliyetleri içeren aktivite verilerini %100’e yakın doğrulukta hızlı bir şekilde içe aktarabilirsiniz.

TILOS, geliştirilmiş çizelge netliği ile planlama süresinin kısaltılmasını ve daha düzgün yapı sıralamaları sağlar. Clash detection özelliği ile aktivite çakışmalarını göstererek klasik proje yönetim çözümlerinde bir bakışta göremeyeceğiniz hataları tek tuşla fark etmenizi sağlar.

Konusunda uzman bir firma mı arıyorsunuz?